כנסים והרצאות:  הרצאות וסדנאות למנהלים - בואו ללמוד על ניהול סיכונים כולל וניהול סיכונים משפטיים. / לחץ כאן

הכל על סיכונים משפטיים

הכל על סיכונים משפטיים

ההנחה שכולם עושים עסקים וכולם לוקחים סיכון אינה נכונה. בעלי עסקים נבונים הפסיקו מזמן לחשוב ש"לי זה לא יקרה", ורובם כבר מזמן אינם מתכננים את עתידם הכלכלי והעסקי על אמונה ותקווה ש"הכל יהיה בסדר". על מנת שתוכלו ללמוד כיצד למנוע מעצמכם הוצאות ונזקים מיותרים ולאפשר לכם להתרכז בניהול העסק עצמו, הכנו עבורכם הסבר קצר אודות הסיכונים המשפטיים.

סיכון הוא השילוב בין ההסתברות שאירוע בלתי צפוי יתרחש, לבין השפעת התוצאה של אירוע כזה על העסק. סיכון משפטי הוא סיכון הנובע ממצב משפטי נתון המבוסס על החקיקה והפסיקה הרלוונטיים. התוצאה העסקית של נטילת סיכון יכולה להיות בעלת השפעה חיובית או שלילית כך שההתייחסות לכל סיכון כדבר שלילי מוטעית. עסקים רבים נתונים בסיכונים משפטיים ברמות שונות, סיכונים העלולים להביא לכך שבעתיד תיפגע הצלחתם העסקית. על ידי הקטנת ההשפעה של סיכונים משפטיים אלו יקל עליכם לפעול בשוק קשה ותחרותי, אם חלילה תגעו לידי הסתבכות משפטית בלתי צפויה. ניהול סיכונים בכלל וניהול סיכונים משפטיים בפרט מושתת במידה רבה על ההבנה שהמונח "סיכון" כולל בחובו לא רק את האירוע הבלתי צפוי אלא גם את מכלול הדרכים לטפל בו ואת התגובות הנכונות שיש לנקוט לקראת האירוע הבלתי צפוי או אחר שכבר התרחש.

צריך לאבחן בין סיכונים משפטיים לבין סיכונים עסקיים בתחומים אחרים, כמו סיכונים פיננסיים, סיכונים בריאותיים וסיכונים סביבתיים. יחד עם זאת, האבחנה ובעיקר ההפרדה בין הדברים אינן קלות, שכן בסיכונים משפטיים משולבים גם צדדים כלכליים, בריאותיים סביבתיים וכיוב'.

ניהול הסיכונים המשפטיים כולל ארבעה שלבים

  • זיהוי הסיכונים המשפטיים 
  • הערכת הסיכונים המשפטיים וקביעת סדר עדיפויות לטיפול בהם 
  • טיפול בסיכונים והקטנתם 
  • ביקורת שוטפת

הצלחת תהליך ניהול הסיכונים המשפטיים תלויה מאוד במידת ההטמעה שלו אל תוך התרבות הניהולית בעסק. כדי להבטיח שתהליך ניהול הסיכונים משפטיים יהיה מעשי מומלץ כי אחד העובדים, רצוי עובד בעמדה בכירה, יהיה אחראי ויפקח על התהליך ויישומו. מנהל הסיכונים המשפטיים יהיה אחראי על קבלת אישור להוצאה ההכרחית לניהול הסיכונים משפטיים ולהבטיח שהתהליך אכן ייושם.

ניהול סיכונים משפטיים אינו רק שרות משפטי, הוא בעיקר תרבות ניהולית חשובה, מתקדמת ונכונה.

בואו ללמוד בקצרה את תורת ניהול הסיכונים המשפטיים.רוצים לדעת עוד?
• התשובות לשאלות שרציתם לשאול - מאמרים ושאלות נפוצות
• בואו לקרוא מה עלול חלילה לקרות גם לכם - שטח מסוכן
• השתכנעתם? בואו נפגש - צור קשר
design by Oren Fait | developed by entry interactive
/ משפט חזק / ניהול סיכונים משפטיים - אריה שורץ עו"ד ונוטריון