כנסים והרצאות:  הרצאות וסדנאות למנהלים - בואו ללמוד על ניהול סיכונים כולל וניהול סיכונים משפטיים. / לחץ כאן

הכל על סיכונים משפטיים

איך בונים סקר סיכונים משפטיים?

כדי להתחיל בתהליך ניהול הסיכונים המשפטיים שיאפשר לכם לחסוך כספים משמעותיים בעתיד, להיות תחרותיים ולעסוק בנושאי הליבה של העסק במקום ב"כיבוי שריפות" משפטיות, יש לזהות עד כמה שאפשר את כל הסיכונים המשפטיים הקיימים בעסק. זיהוי הסיכונים המשפטיים כרוך בחקירה יסודית ומעמיקה של המבנה המשפטי של העסק והצדדים המשפטיים של פעילותו השוטפת. במונחים פשוטים יותר, תהליך זיהוי הסיכונים הוא הכנת רשימה של מקרים בהם עלול להתרחש אירוע בעל משמעות משפטית שלילית. רשימה זו נקראת "סקר סיכונים משפטיים".

ללא הכנת סקר הסיכונים יהיה זה בלתי אפשרי לנהל אותם, להימנע מהם ולחסוך כסף רב. אי אפשר להמעיט בערכו של תהליך הזיהוי. לתהליך שפיתחנו להכנת סקר סיכונים משפטיים יש מספר מאפיינים והוא מבטיח ביצוע יעיל של זיהוי הסיכונים המשפטיים.

• בדיקת רוחב מקיפה

המטרה העיקרית בתהליך הזיהוי היא לזהות כמה שיותר סיכונים משפטיים אשר יכולים לנבוע לא רק מנסיבות פנימיות של העסק (מבנה משפטי, עמידה בדרישות החוק והתקנות וכיוב') אלא גם מנסיבות חיצוניות (מערכת התקשרויות עם ספקים ולקוחות). זיהוי הסיכונים אינו מתמקד רק במציאתם של הסיכונים החמורים והמאיימים יותר, אלא במציאת כמה שיותר סיכונים, ללא קשר לחומרתם ולכן יש להכין רשימה ממצה של הסיכונים המשפטיים, חמורים וקלים כאחד.

• עבודה שיטתית

זיהוי הסיכונים המשפטיים יעיל יותר כאשר הוא מתבסס על מבנה הפעילות המשפטית והעסקית. עריכת סקר בגישה שיטתית ומובנית מקטינה את האפשרות שיישארו סיכונים משפטיים שלא זוהו.

• עבודת צוות

תמיד קיים סיכון פוטנציאלי לפספס סיכון כזה או אחר במקרים בהם התהליך מבוצע על ידי אדם אחד בלבד. על מנת להעצים את התהליך ולמקסם אותו אנו משלבים בעבודת הצוות שלנו ראיונות של אנשי המפתח בעסק שלכם, ועל ידי כך מקבלים תמונה מקיפה ועדכנית של הפעילות העסקית.

• סיעור מוחות

זיהוי מספר גדול ככל האפשר של סיכונים משפטיים מתנהל כפעילות קבוצתית, במהלכה נרשמים רעיונות רבים ככל האפשר. על ידי שימוש בטכניקת סיעור מוחות בקבוצה, הצוות שלנו יכול לזהות את המספר המקסימלי האפשרי של סיכונים משפטיים, הרבה יותר ממה שהיה יכול לזהות כל אחד מחברי הצוות בנפרד.

• תיעדוף

כאשר זוהו הסיכונים המשפטיים הם מסודרים על ידינו בהתאם לפוטנציאל ההשפעה שלהם על העסק וסבירות התרחשותם. בין היתר אנחנו מאזנים יחד אתכם בין חומרת הסיכונים המשפטיים לבין עלויות הטיפול בהם (בסופו של דבר, ניהול הסיכונים המשפטיים הוא עניין כלכלי, והשיקול הכלכלי הוא שיקול מרכזי בתהליך כולו), ושוקלים לגבי כל סיכון בנפרד, בעיקר בנושאים של בריאות ובטיחות, אך גם בנושאי יחסי עבודה, חוזים, רגולציה ונושאים אחרים, מהו המצב המשפטי הנכון והרצוי על פי החוק והפסיקה.

לאחר שעברנו יחד עם הלקוח את תהליך בניית סקר הסיכונים המשפטיים נעבוד לשלב הבא –ההמלצות להקטנת הסיכונים המשפטיים ולהימנעות מהוצאות כספיות בעתיד.

 

בשלב הזה אתם בוודאי שואלים את עצמכם מדוע להזמין אצלנו סקר סיכונים משפטיים, והרי אתם עובדים עם עורכי דין מהשורה הראשונה.

המשיכו לקרוא וגלו מה יכולים עורכי הדין  שאתם מעסיקים לתרום לניהול הסיכונים המשפטיים.

 

 רוצים לדעת עוד?
• התשובות לשאלות שרציתם לשאול - מאמרים ושאלות נפוצות
• בואו לקרוא מה עלול חלילה לקרות גם לכם - שטח מסוכן
• השתכנעתם? בואו נפגש - צור קשר
design by Oren Fait | developed by entry interactive
/ משפט חזק / ניהול סיכונים משפטיים - אריה שורץ עו"ד ונוטריון