כנסים והרצאות:  הרצאות וסדנאות למנהלים - בואו ללמוד על ניהול סיכונים כולל וניהול סיכונים משפטיים. / לחץ כאן

הכל על סיכונים משפטיים

איך מקטינים סיכונים משפטיים?

בלי לקחת סיכון, לא תבוא שום הצלחה. אם העסק לא יקח על עצמו סיכונים משפטיים באופן מחושב ונכון, לא יוכל ליהנות מהיתרונות הגלומים בפעילות העסקית השוטפת שלו. יחד עם זאת, כשאנו לוקחים על עצמנו ועל העסק שלנו סיכון הוא צריך להיות מחושב, וקטן ככל האפשר. לאחר שהכנו סקר סיכונים משפטיים וסידרנו אותם לפי סדר החשיבות שלהם, הגיע הזמן לבדוק מה אפשר לעשות על מנת להקטינם. ישנם כמה דרכים להקטנת סיכונים משפטיים.

הימנעות מסיכון (Avoid The Risk)

הימנעות מסיכון משפטי מושגת כאשר ההחלטה היא שהעסק לא ייקח על עצמו את הסיכון מלכתחילה. כך לדוגמה, כאשר קיים סיכון שאחד העובדים ימעד במורד המדרגות במקום העבודה והעסק ימצא אחראי לנזק שנגרם להם אפשר להעביר את משרדי החברה לקומת קרקע בבניין אחר. ברור שאי הנוחות וההוצאה הכלכלית במציאת משרדים חדשים בקומת הקרקע לא יהיו כדאיים לחלק מהעסקים. מניעה מוחלטת של כל הסיכונים המשפטיים אינה דרך טיפול אפשרית. תמיד יש לבחון אם הסיכון גובר על הסיכוי, מהו המאזן בין החסרונות והיתרונות, ורק אז להחליט אם וכיצד כדאי להימנע מנטילת הסיכון, שאחרת עלול העסק להפסיד הזדמנויות עסקיות רבות וחשובות.

 • מניעת הסיכון (Prevent The Risk)

  להבדיל מהימנעות, ניהול סיכונים משפטיים בדרך של מניעתם שואף להפסיק או להפחית את הסבירות להתרחשות האירוע המסוכן מלכתחילה, על ידי יישום פתרון משפטי היורד לשורשו של האירוע.

  מזעור הנזקים

  לא כל שיטות מזעור הנזק עוסקות באופן ישיר בהפחתת התוצאה השלילית, חלקן מיועדות למציאת שיטות לזיהוי מוקדם של התרחשות האירוע על מנת לאפשר טיפול נכון בו כבר בשלבים הראשונים. גילוי מוקדם של התרחשות האירוע המסוכן יביא ברוב המקרים לכך שהנזק יופחת באופן משמעותי.

  העברת הסיכון אל מחוץ לעסק

  שתי הדרכים הנפוצות ביותר להעברת הסיכונים המשפטיים אל מחוץ לעסק הן רכישת פוליסת ביטוח, והוצאת חלק מהפעילות העסקית אל מחוץ לעסק באמצעות מיקור חוץ.

  יחד עם סקר הסיכונים מקבל מאתנו הלקוח דוח המלצות, ובו פרוט הפעולות המשפטיות שעליו לנקוט על מנת להקטין עד כמה שאפשר כל אחד מהסיכונים שזוהו בסקר הסיכונים.

   

  המשיכו לקרוא וגלו מהו סקר סיכונים משפטיים וכיצד בונים אותו.  • רוצים לדעת עוד?
  • התשובות לשאלות שרציתם לשאול - מאמרים ושאלות נפוצות
  • בואו לקרוא מה עלול חלילה לקרות גם לכם - שטח מסוכן
  • השתכנעתם? בואו נפגש - צור קשר
  design by Oren Fait | developed by entry interactive
  / משפט חזק / ניהול סיכונים משפטיים - אריה שורץ עו"ד ונוטריון